Lekelere Derman - Cosmelan Dermamelan

Lekelere Derman - Cosmelan Dermamelan

Leke, kadınların birçoğunu etkileyen bir kozmetik problemdir. En sık gördüğümüz leke tiplerinden birisi olan Melazma, kronikleşerek yaz aylarında belirginleşme, kış aylarında ise renginde açılma göstererek varlığını yıllar boyunca devam ettirebilir. Melazma haricinde deride leke görünümüne yol açabilen çok sayıda durum-hastalık mevcuttur. Bu yüzden hekim tarafından dikkatli bir değerlendirme yapılırak teşhis ortaya konulmalı ve tedavi sürecine geçilmelidir.

Lekelerin tedavisinde pek çok yöntemi tek başına veya birlikte kullanılabilmekteyiz. Ancak son yıllarda geliştirilen enzimatik peeling yöntemleri, Dermamelan ve Cosmelan leke tedavisinde biz Dermatologların elini güçlendirmektedir. Kliniğimizde leke tedavisinde altın standart olarak kabul ettiğimiz Cosmelan'ı yüzeysel lekelerde, Dermamelanı ise daha derin ve kronik lekelerde tercih etmekteyiz.

Bu uygulamalar leke tedavisinde ki başarıları ile ön plana çıkarken aynı zamanda genişlemiş gözeneklerin, akne izlerinin, ince kırışıklıklarının da tedavisi olanağı sağlamaktadır. Anlayacağınız bir taşla pek çok kuş vurma imkanı sağlayan bir tedavi prosedüründen bahsediyoruz.


Peki tedavi nasıl yapılıyor?

Tedavi her hastaya özel kit şeklinde planlanmıştır. Uygulama klinikte hekim tarafından Dermamelan/Cosmelan maskenin uygulaması ile başlar. Maskenin kaç saat kalacağı cilt tipi ve leke derinliğine göre doktor tarafından belirlenir. Maske uygulamasından sonra ciltte birkaç gün hafif kızarıklık ve soyulma gözlenir. Bu belirtiler ortadan kalkınca hasta kitin içerisifnden çıkan devam kremini kullanmaya başlar. İlk 1 ay günde 3 kez, 2. Ay günde 2 kez ve 3. Aydan itibaren günde 1 kez devam kremi kullanılır. Tedavi günde 1 kez devam kremi kullanılarak 6 aya tamamlanır.


Tedavinin avantajları nelerdir?

  • Sadece pigmentlerin soyularak atılmasını değil aynı zamanda hücrelerden yeni pigment sentezi de engellernir
  • Lekede etkili olduğu kadar yaşlanma karşıtı etkileride oldukça belirgindir.
  • Hasta tedavi sürecinde kliniğe bağımlı değildir. Tedavinin büyük bölümünü evde devam kremi kullanılması şeklindedir.
  • Başarı yüzdesi diğer tedavilerde göre daha yüksektir.
  • Nüks oranları diğer tedavi yöntemlerine göre daha düşüktür.
  • Her mevsim tedavi yapılabilir.
  • Asit içeriği olmamasından dolayı yan etki riski yoktur.


Tedavi hangi vücut alanına uygulanır?

Yüz ve boyun başta olmak üzere leke olan her bölgeye uygulama yapılabilir.


Tedavi başarı oranları nedir?

Uygulamanın 1 ayında lekelerde %90-95 oranında açılma elde edilebiliyor.Uzm. Dr. Evren GÖKEŞME
Dermatolog

Barbaros Mh. Sarkaç Sk. No 1 Ağaoğlu My Prestige
Residance Kat 13 No 104 Ataşehir-İstanbul
GSM: 05538397080

Search