Leke Tedavi UZMAN GÖRÜŞÜ Dermatoloji Uzmanı Dr. Yüksel OLTULU | CİLT LEKELERİNE ETKİLİ ÇÖZÜM
Dermatoloji Uzmanı Dr. Yüksel OLTULU | CİLT LEKELERİNE ETKİLİ ÇÖZÜM
dr-yuksel-oltulu02Dermatoloji uzmanı
Dr. Yüksel Oltulu


CİLT LEKELERİNE ETKİLİ ÇÖZÜM
Cilde rengini veren melanin üretimini bazı durumlarda artarak normalin üzerine çıkar ve ciltte düzensiz renklenmeye neden olur. Bu düzensiz renklenmelerin önüne “enzimatik peeling “ yöntemi ile geçilebilmektedir.
Bu yöntem, gebelik esnasındaki lekelerde, yaşlılık lekelerinde, hassas ciltler için güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerde, akne izlerinde veya diğer sebeplerle oluşan lekelerde en etkili yöntemlerden biridir. Leke oluşmuş bölgedeki melanin miktarını baskılayarak azaltır ve leke oluşumunu önler. Bu şekilde cildin koyulaşmış bölgelerinin rengi açılarak cilde daha güzel bir görünüm kazandırılır.

Cilt daha az tahrip olur

Bu yöntemin diğer peeling yöntemlerinden farkı, Klasik peeling yöntemlerinde istenmeyen ölü tabakayı soyan asitler mevcuttur. Bu yöntemde ise ciltte lekelerin oluşuma neden olan melanini baskılayan ve rengini açan, hafif soyucu özellikte etken maddeler mevcuttur. Yani cilt daha az tahrip olur ve daha iyi sonuç elde edilir.

Leke tedavisinde çok etkili ve güvenli bir yöntem olan Cosmelan-Dermamelan Leke Tedavilerinin avantajları ise, yüz, boyun, dekolte, bacaklar, eller ve karın bölgesine uygulanabilen bu yöntem, ilerleme göstermez ve ağrısızdır. Bunun yanında hassas ciltlerde dahil olmak üzere her türlü cilt tipi için geçerlidir ve çok kısa sürede sonuç alınır. Hafif soyucu bir etken madde içermesi dolayısıyla yan etkileri minimum seviyededir. Ayrıca cilde zarar verecek hiçbir kimyasal içermez.

Klinik şartlarda yapılmalı;
 İlk uygulama kesinlikle klinik şartlarda başlamalıdır. Tedavi günlük düzenli uygulamalarla sürdürülmelidir. Bu süreç tamamlanana kadar tedavi kesinlikle kesintiye uğratılmamalı ve başka cilt tedavi ürünleri kullanılmamalıdır. Cilt tipine göre tedavinin ne şekilde yapılması gerektiğine karar verildikten sonra cilt temizlenir ve uygulama gerçekleştirilir. Bekleme süresi, cilt tipine bağlı olarak 5-12 saat arasındadır. Vakaların çoğunda derideki lekeler 1 hafta sonra kaybolmaya başlar. Lekenin rengi ne kadar koyu ise kaybolması da o kadar zaman alır. Çoğunlukla 2-3 hafta sonra cilt çok parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Bu tedavinin uygulandığı kişilerde yaklaşık olarak yüzde 95 oranında başarı sağlanmıştır.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Yüksel Oltılu
Medical Park Samsun
e-mail : Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Tel : 0 362 311 440 /3207
GSM: 0532 447 21 92
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

danisma-hatt
takip-edin
Bir Soru Gönderin